Posts

Posts uit mei, 2018 weergeven

Karen Dionne- Dochter van het moeras

Afbeelding
Recensie Titel: Dochter van het moeras Auteur: Karen Dionne Uitgeverij: De Fontein Genre: Thriller Pagina's: 304 Gelezen voor de Hebban Leesclub, met 49 mede-lezers. Waarvoor dank! #hebbanbuzz.  "Dochter van het moeras is indrukwekkend en triest maar geraakt aan het einde verstrengeld in het moeras". Annette Overvoorde, Birdy's Boeken.   Beste lezers, Het lanceren van een boek als zijnde "veelbelovend" kan 2 kanten op gaan. Of hij is het werkelijk, of helaas niet. En dan valt het een beetje tegen. Met groot enthousiasme begon ik met lezen. Het was al een bijzonder kaft, had raakvlakken met een sprookje. Maar is dan toch een thriller, met gruwelijke details. Wat moet ik er van gaan schrijven. Ik ga maar beginnen. De auteur Ka ren Dionne is geboren in 1953 in Akron, Ohio en verhuisde op 8 jarige leeftijd richting Detroit. Ze was de medestichter van de online-schrijversorganisatie "Backspace" genaamd. Ze schreef

Cecile Stok- Tot zwijgen gebracht

Afbeelding
Recensie Titel: Tot zwijgen gebracht Auteur: Cecile Stok Uitgeverij: Droomvallei Uitgave: november 2017 pagina's: 22 bladzijdes Genre: Roman Beste lezers, Op 7 april was ik in Breda en vroeg Cecile Stok mij om haar boek te lezen. Dat vind ik altijd ontzettend leuk om te doen, dus hierbij mijn leeservaring. Het is opnieuw een verhaal over "zoeken". Zoeken naar de waarheid, een stukje van de familie-band..mogelijk een stukje erkenning of herkenning. De auteur Cecile Stok (1962) is geboren in Zeist en werkzaam bij een culturele instelling. Ze schrijft en fotografeert enthousiast over haar leven. Toen ze begin twintig was stierven haar ouders in een paar jaar tijd. Haar eerste boek "Het verdwenen thuis"verscheen in 2014 en gaat over de relatie met haar moeder. Met dit tweede boek "Tot zwijgen gebracht" doorbreekt ze de stilte rondom de dood van haar vader.  Het verhaal Het autobiografische verhaal gaat over Mirna. Het is 1 987 als er i

Terugblik Meet & Greet Esther van der Ham met Confrontatie!

Afbeelding
Boekpresentatie van Confrontatie!: een ontmoeting met auteur Esther van der Ham, op een bijzondere locatie te Breda.  Op 7 april was er de boekpresentatie van Confrontatie. Het mooie 3e boek, uit de C-serie door Esther van der Ham geschreven.    Birdy's Boeken on tour!  Beste lezers, Momenteel loopt er een blogtour voor Confrontatie!, door Esther van der Ham. Het 3e deel van de boekenserie die begint met een -C-. Ik dacht aan de boekpresentatie en had hier nog geen blogje over geschreven...oepsie. Het was nog wel zo'n zonnige dag in Breda.  Naar de locatie In ongeveer een uur waren we in Breda. Het was redelijk druk op de weg. Een maal in het centrum, zag ik al bepaalde herkenningspunten van de keer dat ik met Floor in Breda was, om naar de boekpresentatie van Nathalie Pagie te gaan. Het warm en we liepen en liepen. Mijn voetzolen vonden dit minder leuk. En de Lutherse kerk, waar was die? We liepen door een soort Begijnhofje maar geen kerk.

Esther van der Ham- Confrontatie!

Afbeelding
Recensie Titel:  Confrontatie! Auteur: Esther van der Ham Uitgeverij: Droomvallei Genre: psychologische roman " Met Confrontatie bewijst Esther van der Ham opnieuw  haar grote talent voor het schrijven van een  pakkende roman, vol gevoel, emotie, drama en  meeslepende familieperikelen." Annette Overvoorde, Birdy's Boeken" Beste lezers, Dit prachtige boek heb ik mogen proeflezen in december 2017 en is nu uitgekomen. In april 2018. De auteur Esther van der Ham was er druk mee bezig. Het is het 3e deel uit de reeks van de C-serie uitgegeven door Uitgeverij Droomvallei. En heeft mijn quote op de achterkant.  Deze roman Confrontatie! is het vervolg op Controle! en Contact!  Confrontatie is dus deel 3.  Voor de inhoud van de vorige 2 delen, klik hier.  Mijn samenvatting: In dit vervolg op Contact! heeft Annabel de hoofdrol. Na een traumatische ervaring in Spanje tijdens een weekje vakantie met de familie, probeert Annabel thuis de draad weer op

A. J. Finn- De vrouw in het raam

Afbeelding
Recensie Titel: De vrouw in het raam Auteur: A.J. Finn Uitgeverij: Cargo Uitgave: februari 2018 Pagina's: 416 bladzijdes Genre: psychologische thriller Gelezen voor Cargo Uitgeverij, waarvoor dank!  **Prachtig debuut.  Hitchcock zou mogelijk een kleine buiging maken en een kleine knipoog geven. Annette Overvoorde, Birdy's Boeken.** Beste lezers, Dit boek trok mij al aan om de cover. En de titel. Groot was mijn plezier dan ook, toen Uitgeverij Cargo dit mij toestuurde. Daarna las ik reviews met teleurstellende teksten. Dus ik wachtte even mijn kans af. En las het op eigen tempo. En waf, wat een prachtige thriller a la Hitchcock. Wat heb ik toch genoten. Kijk je mee? "A.J. Finn, de man die geboren is voor het schrijven van Crime Fiction".  De auteur A.J. Finn is een alias van William Mallory, en de schrijver van het debuut De vrouw in het raam, wat al in 43 landen is uitgebracht. Finn is een specialist in crime stories, maar dat is een beetje een

Pepper Kay- Maalstroom

Afbeelding
Recensie Titel: Maalstroom Auteur: Pepper Kay Uitgeverij: Futuro Uitgevers Uitgave: juli 2016 Pagina's: 220 bladzijdes ¶ Maalstroom is een bijzonder binnenste-buitenverhaal, voor liefhebbers van Sci-Fi. Annette Overvoorde, Birdy's Boeken.¶ Beste lezers, In november ontmoette ik Pepper Kay op het Thrillerfestival te Zoetermeer. Zij is een warme persoonlijkheid en schrijft sciencefiction. Wat bijzonder, dacht ik nog. Eerst startte ik in Drakenspoor. Daar moest ik erg aan wennen. Daarna ging ik verder in Maalstroom. Ook daar belandde ik af en toe in de mist..wist ik nu als enige niet wat "interstellair "was? en verder vroeg ik mij af, "is Sci-Fi wel wat voor mij?" Het plaatsen van de recensie duurde even. ik moest er even over brainstormen maar nu is hij klaar. Kijk je mee? De auteur Pepper Kay is de schrijversnaam van Liesbeth Korsman. Als vertaler van technische documentatie is zij al lang bezig met taal. In 2010 ontdekte zij pas ec

Terugblik: L.S. Sterrenthriller Leesclub Live with Chris McGeorge

Afbeelding
Op zondagmiddag 13 mei jl was er een geweldige groep met leesfans, wel 36 deelnemers om deel te mogen nemen een de live leesclub, georganiseerd door Uitgeverij L.S. Amsterdam.  Tak  Tik Toe, where do we go??.. Naar Amsterdam-Zuid!  Beste lezers,  Het was afgelopen zondag weer een spetterende Reading-Sunday. Maar dan live & met 36 anderen. En de auteur. Waf, wat leuk! Ja, ik was ook echt in mijn nopjes. Kijk je mee? Over het boek Guess who/ Tik Tak Eind mei komt het boek Tik Tak uit. Het is een spannend mysterie-verhaal. "One room. 5 suspects. Three hours to find the killer". Tik Tak is een mysterie-thriller die je vanaf de eerste bladzijde te pakken heeft. In het kort: Agatha Christie meest Chris McGeorge. Want het is de ultieme suspense . Naar de locatie Ongeveer half 1 vertrokken wij vanuit Pijnacker naar de metro, met bestemming Amsterdam-Zuid. De metro kwam op tijd. En het weer was nog best goed. Dat was op station Laan van NO-Indie d

Chris Mc George- Tik Tak

Afbeelding
Recensie Titel: Tik Tak Auteur: Chris McGeorge Uitgeverij: L.S. Amsterdam Genre: Thriller Verschijningsdatum: 29 mei 2018 Gelezen voor de L.S. Sterrenthriller Leesclub, georganiseerd door Uitgeverij van L.S. Amsterdam. Waarvoor dank! ~McGeorge heeft werkelijk gevoel voor mysterie en plots. Het is een prachtige thriller, waarbij niets is wat het lijkt" Annette Overvoorde, Birdy's Boeken~ Beste lezers, Uitgeloot te worden voor een leesclub geeft altijd een jubelstemming. Maar dat je voor deze leesclub daarna ook live met deze 35 lezers met de auteur mag babbelen, dat is uniek....... maar eerst nu het boek, waar gaat dat over?? De auteur Chris McGeorge is geboren op 26 juni 1991, en heeft een MA ( Master Opleiding) in creatief schrijven, voor Crime/Thriller. Behaald bij de City University in London. Daar schreef hij zijn proefschrift voor zijn eerste misdaadroman "Deadroom", wat bij ons bekend is onder de naam Tik Tak. En uiteindelijk is uitgeb

Tanja de Jonge - Syntopia

Afbeelding
Recensie Titel: Syntopia Auteur: Tanja de Jonge Uitgeverij: Holland Uitgave/ Verschijningsdatum: 6 april 2018  Genre: Young Adult Vanaf: 11 jaar Gelezen voor: Uitgeverij Holland, waarvoor dank. Beste lezers, Uitgeverij Holland zocht snelle lezers voor dit mooie Young-Adult-boek. Dus ja, daar had ik natuurlijk heel erg zin in, zeker als je naar de cover kijkt. Want daar word je gewoon helemaal blij van. Kijk je mee? De auteur Tanja de Jonge  is geboren op 6 maart 1968. Toen ze leerde schrijven en lezen, besloot ze om schrijfster te worden. Daarna wilde ze advocaat worden en dit veranderde zo nog een paar keer. Ze studeerde aan de kunstacademie in Maastricht, om daarna decors te gaan ontwerpen. De passie kwam terug in 2009 en vanaf dat jaar schrijft Tanja kinderboeken en werkt ze bij team educatie van de bibliotheek Hoorn.  "We moeten allemaal steeds beter, we willen allemaal steeds meer, het beste is nog niet goed genoeg." Voor de recensie op mijn kids blo